امروز

جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳

  ساعت

۱۹:۰۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

نخستین سمینار« EXCAMP؛ رویداد امنیت سایبری» توسط شرکت صنایع پتروشیمی سبلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی سبلان، این سمینار با هدف انتقال تجربه، به میزبانی شرکت پتروشیمی سبلان و با اخذ مجوزها و حمایتهای سازمانهای بالادستی و متولی حاکمیتی برگزار ‌شد. مهندس علیرضا قهرود مدیر GRC و امنیت سایبری شرکت پلیمر آریاساسول در جهت انتقال تجارب با عنوان استراتژی دفاع سایبری در تداوم امن کسب و کار در این سمینار به ارائه مطالبی پرداخت.

این رویداد با استقبال گسترده شرکت‌های پتروشیمی فعال در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مواجه شد. مدیران امنیت، حراست، شبکه، زیرساخت و کارشناسان حوزه کلان فناوری اطلاعات پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از جمله حاضران در این سمینار بودند و طرح ریزی برای برگزاریسلسله بوت کمپهای اثر بخش امنیت سایبری با توجه به تنوع ریسکها و حملات هر روزه در جوامع بینالملل، در تقابل با حملات ساختار یافته با هدف ارتقاء بلوغ سطح امنیت سایبری به ویژه در صنعت انرژی در دستور کار قرار گرفت.

در این سمینار مباحث زیر مورد بررسی قرار گرفت:

* مرور مفاهیم پایه امنیت اطلاعات(ISO27000)

* اهمیت مدیریت ریسک(ERM)

* استاندارد ها و بِهروشهای ترند امنیت

* استراتژی، برنامه، سیاست و روش اجرای امنیت محور

* نقشه راه آموزش برای متخصصین امنیت

* مروری بر ١٨ کنترل حیاتی وزارت دفاع ایالات متحده CIS و طرح امن سازی اَفتا

* چالشهای رویکرد به امنیت در سازمانها

در ادامه راهکارهای ترند امنیت سایبری در قالب برنامه و کنترل در صنعت نفت، گاز، صنایع وابسته و به ویژه پتروشیمی ارائه و در پایان چالش های متخصصین مطرح و با آدرسدهی انجام شده اثر بخشی این رویداد را دو چندان کرد.

گفتنی است که این رویداد تخصصی در محل سایت مثلثی پازارگاد برگزار شد.