امروز

چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳

  ساعت

۱۴:۴۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول به‌منظور تنویر افکار عمومی، ضمن رد ادعاهای مطرح شده در یکی از شبه رسانه‌ها که با اهداف معلوم و سودجویانه عنوان شده است، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول، متن پاسخ به ادعاهای واهی و بعضاً اتهاماتی که بار شرعی و حقوقی را برای ناشر و بازنشرکنندگان آن ایجاد می‌کند، به شرح زیر است:

افزایش سود در صورت‌های مالی مشهود و عیان است

شرکت پلیمر آریاساسول در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ صورت‌های مالی حسابرسی شده سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال منتشر کرد. ارائه گزارش حسابرسی شده در تاریخ مذکور به معنی مهر تأیید حسابرس معتمد سازمان بورس بر صحت ارقام مالی گزارش شده در صورت‌های مالی، معاملات صورت گرفته و همچنین نظام حاکمیت شرکتی آریا است.

بر اساس این گزارش سود هر سهم در سال ۱۴۰۲ معادل ۸۰۶ تومان شد. در حالی که در سال گذشته سود هر سهم ۸۰۲ تومان بود و بر این اساس سود هر سهم سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته دارای نیم درصد رشد است که این موضوع نشان‌دهنده پایداری سود در سال‌ پر از چالش این شرکت بود. کاهش قیمت جهانی محصولات، افزایش هزینه‌های یوتیلیتی، مالیات و افزایش نرخ تسعیر ارز خرید خوراک از جمله عوامل کاهنده سود این شرکت بوده است. در مقابل افزایش مقدار فروش، افزایش نرخ تسعیر ارز فروش و کاهش نرخ خوراک از جمله عوامل افزایش سود در این شرکت به‌شمار می‌رود‌ که مدیرعامل در مجمع برگزار شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ از آن‌ها یاد کرد. در سالی که گذشته آریا توانست رکورد مقدار تولید، مقدار فروش و مبلغ فروش را به ثبت برساند. به عبارت دیگر آریا توانسته با مدیریت تولید و فروش، بر عوامل کاهنده سود فائق آمده و سود خود را حفظ کند.

سود پرداختی به سهامدار کل سود سهم نیست و الباقی اندوخته می‌شود

سهامداران این شرکت در مجمع عمومی عادی برگزار شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ تصمیم به تقسیم ۷۲۰ تومان به ازای هر سهم گرفتند و الباقی به سود انباشته منتقل شد.

این موضوع به آن دلیل انجام شد که شرکت قصد دارد در سال جاری بر روی افزایش تنوع در تولید گریدهای پلیمری و همچنین یافتن بازارهای جدید در بخش فروش مستقیم تمرکز کند.

همچنین با داشتن طرح‌های توسعه‌ای واحد پلی‌اتیلن جدید و سی‌تری‌پلاس، طبیعی است که شرکت به منابع بیشتری به‌منظور تمرکز بر سرعت پیشرفت این دو طرح احتیاج خواهد داشت.

پاداش هیئت‌مدیره به اعضای حقوقی تعلق می‌گیرد نه اشخاص

از دیگر مصوبات مجمع تعیین پاداش هیئت‌مدیره برای عملکرد سال مالی ۱۴۰۲ بود که مقرر شد در مجموع به ۶ نفر عضو حقوقی هیئت‌مدیره جمعا مبلغ ۲ میلیارد و سیصد میلیون تومان تعلق گیرد. این بدان معنی است که هر عضو حقوقی یعنی شرکت پتروشیمی پارس، پارس تأمین مجد، مدبران اقتصاد، فروسیلیسیم خمین، سمت و سوی توسعه ایرانیان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس مبلغ ۳۸۳ میلیون تومان پاداش عملکرد سال ۱۴۰۲ دریافت خواهند کرد؛ یعنی اعضای حقیقی و یا نماینده اعضای حقوقی سهمی از این پاداش نخواهند داشت.

طبق روال همه مجامع عمومی عادی حق حضور اعضای هیئت‌مدیره و اعضای کمیته‌های تخصصی در این شرکت مشخص و حق حضور اعضا به مبلغ ۷ میلیون تومان ناخالص به شرط برگزاری حداقل یک جلسه در ماه تعیین شد. این بدان معنی است که به هر یک از اعضای هیئت‌مدیره به‌شرطی که در جلسات تشکیل شده در طی ماه حضور داشته باشند، در آن ماه مبلغ ۷ میلیون تومان ناخالص تعلق می‌گیرد. یعنی حق حضور نهایتا ۱۲ بار (مطابق با ۱۲ ماه سال) و پس از کسورات قانونی برای اعضا واریز می‌شود و ارتباطی با تعداد جلسات ندارد. به عبارت بهتر، به هیچ یک از اعضای حقیقی و نمایندگان حقوقی (افراد) پاداش پرداخت نخواهد شد و اشخاص سهمی از مبلغ پاداش ندارند و صرفاً حق حضور در جلسه هیئت مدیره (با شرط حضور حتمی در یک جلسه ماه) صرفاً نهایتاً ۷ میلیون تومان ناخالص (بدون توجه به تعداد جلسات) همان ماه را دریافت می‌کنند.

محل هزینه کرد مسئولیت‌های اجتماعی برای حسابرس مستقل مشخص و مورد تأیید است

در مجمع عمومی عادی سالانه آریا مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص یافته است. این شرکت که پیشتر حامی آهوی جبیر بود و به پاس خدمات و هزینه‌های شفاف آن که نزد سازمان‌های مرتبط موجود است، از یونسکو لوح تقدیر دریافت کرد، اعلام کرده که این بار در قالب مسئولیت‌های اجتماعی قصد دارد با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان شیلات به احیای ماهی شانک زرد باله بپردازد. لازم به ذکر است که این بدان معنا نیست که مبلغ مصوب در مجمع برای مسئولیت‌های اجتماعی صرفاً صرف یک بخش می‌شود.

در گزارش تفسیری و گزارش هیئت‌مدیره به مجمع این شرکت طبقات هزینه مسئولیت‌های اجتماعی ارائه شده است. این شرکت مبلغ مصوب در مجمع بابت مسئولیت‌های اجتماعی را در سه طبقه شورای راهبردی، عام‌المنفعه و محیط زیست صرف می‌کند. هزینه‌های انجام شده بابت آهوی جبیر در طبقه محیط زیست ارائه شده است و هزینه‌های صورت گرفته بابت توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشت و درمان، کمک به خیریه و… در طبقه عام‌المنفعه ارائه شد.

جزئیات کمک‌های عام‌المنفعه در وب‌سایت این شرکت در طول سال ارائه شده و در پایان سال نیز مورد بررسی و تأیید حسابرس و بازرس قانونی این شرکت قرار گرفته است.

سود سهامداران با توسعه فعالیت‌ها رشد چشم‌گیری خواهد داشت

مدیریت عامل قصد دارد با برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته، در مسیر رشد و توسعه این شرکت قدم بردارد. با اجرای طرح‌های توسعه و پس از بهره‎‌برداری از این طرح‌ها، سهامداران در سال‌های آتی شاهد افزایش ۱۱۰ میلیون دلاری سود خالص این شرکت خواهند بود.

پاسخ به اهداف سخیف شبه رسانه‌ها در برنامه‌ شرکت نیست

شرکت پلیمر آریاساسول به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در تأمین ارز کشور و امنیت معیشت مردم میهن اسلامی، بر خود لازم نمی‌داند هجمه‌های خبری که عمدتاً به‌صورت ناگهانی از سوی معدود رسانه‌های معلوم‌الحال با اهداف مشخص و مبتذل رخ می‌دهد را پاسخ گوید، چرا که علاوه بر انحراف از اهداف و برنامه‌های متعالی شرکت و زدودن تمرکز از خدمت‌رسانی برای مردم، منجر به اعتباربخشی به ماجراجویی و اهداف هیجانی چنین‌ شبه رسانه‌‌هایی می‌شود که خود چنین رویکردی را از سوی شرکت‌های بزرگ و مطرح دنبال می‌کنند و البته سوابق این شبه رسانه‌ها در ایجاد تشویش و بازخورد دستگاه‌های نظارتی برهمگان معلوم است. اقدام‌های این افراد مقارن با گام‌های معاندین داخلی و خارج‌نشین نظام مقدس در تضعیف هدف تأمین ارز و تحرک چرخ اقتصاد در شرایط تحریمی است.

با این حال با توجه به تشویش اذهان و احتمال تضییع حقوق سهامداران و مخاطب قراردادن مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره متن پیش‌رو تدوین شد.

در صورت تداوم حاشیه‌نگاری و اتهام‌زنی و تشکیل باندهای خبری علیه شرکت و مدیران، در صورت صلاحدید و لزوم، امور حقوقی شرکت با همکاری دستگاه‌های نظارتی، ضمن ریشه‌یابی و شناسایی عوامل پشت‌پرده این هجمه‌ها برای جلوگیری از تشویش اذهان و تضییع حقوق سهامداران با قدرت اقدام خواهد کرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی