امروز

چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳

  ساعت

۱۶:۲۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

ولی نعمتان در هجمه آلایندگی و فشار مضاعف شهر سیراف

 

یادداشت عبدالله زارعي از روستاي مروع شهرستان عسلويه در سايت جلالات نيوز

 

به گزارش جلالات نيوز: مردم ولی نعمتان این نظام هستندامام خمینی(ره)

 

 

امام ،مردم را یکی از پایه های حکومت اسلامی می دانست و در بیانات خود همواره بر لزوم اتکای حکومت به مردم، عدم تحمیل اراده بر مردم، رضایت مردم ونظارت مردم تأکید می ورزید (بررسی نقش مردم ندا آذرنگ و همکاران 1396).

 

 

حق حیات عبارت است از اینکه انسان حق بنیادی برای زندگی کردن دارد. از آنجایی که حقوق بشر منوط به زنده بودن بشر است، حق زندگی بر حقوق دیگر اولویت دارد؛ زیرا بدون حیات، دیگر حقوق، ارزش یا کاربرد ندارد.

 

 

گفتار انتخابات دلالت برنقش مردم در تحکیم دموکراسی و مشارکت مسئولانه برای تعیین سرنوشت خویش و نهادینه کردن مفاهیم انسانی و اخلاقی برای حیات سیاسی و اجتماعی یک اصل انکار ناپذیر می باشد، که درهمه جوامع بشری مورد پذیرش قرار گرفته است( نقش مردم -مصطفی شفیق 1397).

 

 

مردم عسلویه پیشتاز دموکراسی در کشورند. همواره بیشترین مشارکت در انتخابات داشته اند. این مردم نحیب حافظ ذره ذره این دیار پاک ذخایر خدادادی خویش را برای توسعه سرزمینشان سخاوتمندانه در طبق اخلاص قرار دادند تا با بهره گیری از این نعمت ها، کشور عزیز ایران وابسته به بیگانگان نباشد.

 

 

مردم متمدن و اصیل شهرستان عسلویه در استقلال اقتصادی و سیاسی کشور مدال افتخار به گردن خود آویخته اند. هیچکس نمی تواند منکر افتخار آفرینی آنان در طول تاریخ انقلاب باشد.

 

 

انتظار می رفت با بهره مندی از این نعمت های خدادادی روز به روز شاهد سیر صعودی شادابی، نشاط و اقتدار این مردم باشیم ولی به دلایل عدم توجه به این ولی نعمتان، این مردم ” یا باید بمیرند يا باید بروند” !! (کلانتری معاون اول رئیس جمهور-1397)

 

 

آلایندگی در منطقه امان آن ها را بریده است. تکنولوژی روز دنیا برای زدودن آلایندگی از محیط زیست این ولی نعمتان در حالت پتانسیل قرار گرفته و هیچگاه به فعلیت نمی رسد.

 

 

مردم پایتخت اقتصادی درکمال ناباوری در حال جان دادن هستند ، دارند میمرند اما هیچگاه فعل رفتن را صرف نکرده و نمی کنند. در بحبوحه شروع انقلاب اسلامی فرصت رفتن داشتند اما دلیرانه پای انقلاب ماندند..جانفشانی کردند، شهید، جانباز، آزاده و ایثارگر تقدیم انقلاب کردند اما فعل رفتن را صرف نکردند.

 

 

روزگاری که اراده رفتن از آب خوردن سهل تر بود مردم این دیار قرار را بر فرارترجیح دادند و با اراده پولادین پا در رکاب انقلاب نهادند و تا پای جان از نظام حمایت کردند.

 

 

این مردم آلام نهان و آشکار دارند، التیام آلام ولی نعمتان انتظاری مشروع و حق مسلم است.

 

 

در چنین گیر و دار جان دادن ولی نعمتان، مجریان طرح شهر سیراف علی رغم مخالفت مردم، فعالان زیستی محیطی، سمن ها و عدم تائید محققان دانشگاه علامه طباطبائی، با استارت این پروژه نامناسب، نمک به زخم ساکنان نجیب این مرز و بوم پاشیدند…

 

 

اگر نوشم نیی!-نیشم چرائی؟

 

 

با توجه به اینکه توسعه روستایی از اولویت های نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید است، مجریان شهر سیراف تازیانه خود را بر طبیعت روستاهای پایتخت اقتصادی کوبیده و روز به روز آثار کوفتگی بر پیکر رنجور مردم نجیب شهرستان عسلویه هویداتر می گردد.

 

غافل از اینکه تجاوز به حریم روستاها و رنجاندن مردم نقش بازدارندگی در توسعه روستائی داشته و ممکن است صداقت و اعتماد بین مسولین و مردم را خدشه دار نماید.

 

 

صداقت و اعتماد بین مردم و مسئولین ستونی است که در طول 4دهه انقلاب به نهایت استحکام خود رسیده است. مبادا با کارهای غیر اصولی این ستون را سست نمائیم.

 

 

در پایان انتظار می رود مسیرحق حیات ولی نعمتان نظام را با زدودن سریع آلایندگی با به کارگیری تکنولوژی نوین از محیط زیست شان هموار نمود. و با حذف فشار وارده از جانب پروژه شهر سیراف بر جوامع روستایی، روستاها را جهت توسعه پایدار کشور، تقویت نمود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی